Jdi na obsah Jdi na menu

8 pro tebe

6. 6. 2016

Pod záštitou Junáka – českého skautu, z.s. proběhla v sobotu, 4. května turistická sešlost s názvem 8 pro tebe. Jednalo se v podstatě o akci koncipovanou nejen pro skauty, ale i širokou veřejnost, a jak se plánovalo, tak se taky stalo. Zástupkyně vůdce ivanovického skautského oddílu, Julie Nováková, se o akci vyjádřila takto: ,,Včerejší 8 km trať zdolalo celkem 33 osob, z toho 9 běžců, 2 chodkyně a 8 rodinných týmů. Nejrychlejší běžci byli Radek Pospíšil a David Gergely. Tomáš Bartosz urazil trasu hned dvakrát, jednou jako rodinka s Míšou Batroszem a jednou jako běžec. Nejmladším účastníkem byl dvoumesíční Davídek Pospíšil, shoda se jménem nejrychlejšího běžce není náhoda."

5.jpg Hlavní stanoviště s občerstvením a  celkovým zázemím pro všechny  sportovce i diváky bylo možno  shledat na hřišti Rozvíz v  Ivanovicích na Hané. A že věkový  rozptyl mezi soutěžícími byl značný  dokládá i spoluorganizátorka  akce: ,,Dokonalá byla pak i  kombinace běhu s kočárkem,  kterou předvedl Jirka Šimek s  dcerou Aničkou." 

 Snad se nám podaří toto sportovní  dopoledne zařadit mezi tradiční  ivanovické sešlosti, neboť jak známo, sportem nechť svět veden ku zdraví ráčí býti. ,,Úplně všem účastníkům akce gratulujeme a děkujeme. Velký dík patří i všem, kdo se podíleli na organizačním zajištění," dodává Nováková. 

3.jpg