Jdi na obsah Jdi na menu

Babí léto 2013

11. 9. 2013

 Ano. Možná si kdekdo řekne, že psát o akci, které se zúčastnil snad každý v našem městě, je zbytečná věc. Není! Každý pohled na jakoukoliv událost je totiž jedinečný – a není tomu jinak ni v případě nás, ivanovických skautů. Babí léto skautskýma očima totiž vypadá, troufám si tvrdit, ještě zajímavěji, veseleji a bohatěji, než-li očima jiných.

                Například málokdo vidí do zevrubných příprav. Hned ráno se v parku sešlo pár nejodolnějších z nejodolnějších, aby připravili park na nápor maminek, tatínků a jejich ratolestí. Stavěli tee-pee, nosili na svá místa rekvizity a uklízeli zaneřáděné prostory parku.

                Ve tři hodiny odpolední dne 7. měsíce zářijového, začaly se houfy lidí všech věkových kategorií hrnout do parku. Skauti už na ně byli řádně připraveni. Čekali na ně se stanovišti jako například omalovánky, střílení z luku, anebo házení tenisáků na zavěšené ešusy. Ono, abyste rozuměli, každý zúčastněný dostal soutěžní lísteček. A na každém stanovišti, přes které se úspěšně probojoval, dostal na lístek razítko. A že někteří měli na lístku razítek požehnaně. My všichni organizátoři jsme se snažili, aby se to dětem líbilo. A soudě podle veselých očiček byly děti spokojeny s repertoárem disciplín. Podobným akcím ZDAR!

Pavel Vaculík II. – Doktor

 

Náhledy fotografií ze složky Babí léto 2013