Jdi na obsah Jdi na menu

Betlémské světlo 2012

27. 12. 2012

     Betlémské světlo 2012

     Hned po páteční vánoční schůzce – v sobotu, 22. 12 – přijel do Ivanovic vlak. Na první pohled by tento vlak nevypadal nijak neobyčejně. Ale uvnitř vlaku seděli brněnští skauti, kteří rozváželi do měst Betlémské světlo. Mimo jiná města zastavil vlak, jako každý rok, i v Ivanovicích, kde na nádraží čekali skauti z ivanovické Šestky. Ti pak v lucerničkách odnesli hořící svíčku do kostela. Po krátké rozpravě s místním panem farářem se shromáždili před kostelem a rozdávali světlo kolemjdoucím občanům. Ti kteří skauty před kostelem nezastihli, světlo si odnesli z kostela.  

     betlem.jpgPouť Betlémského světla se koná každým rokem. A každým rokem je taky brněnští skauti rozvážejí do měst.  

     Nejprve se svíce zapálí v Betlémě. Odtud putuje letecky do různých koutů světa. A jedním z oněch koutů je Vídeň. Z Vídně světlo brněnští skauti přivezou vlakem do Brna, odkud putuje, taktéž vlakem, do všech míst v republice. Na každém nádraží už na vlak se světlem čeká nějaká pověřená osoba, anebo právě skupinka skautů. A právě od těchto se dostane světlo do každé domácnosti. 

Pavel Vaculík II. – Doktor