Jarní pětiboj 2013

28. 3. 2013

Jarní tábornický pětiboj 2013

Jako každý rok, sešla se parta skautů z ivanovického 6. oddílu na jednu z nejvýznamnějších akcí. Na jarní tábornický pětiboj. Dlužno říci, že tentokráte se jarní pětiboj nesl spíše v zimním duchu. Venku před klubovnou byla plocha ještě z velké části zasněžená, uvnitř klubovny byla zima, a tedy ji bylo docela obtížné vytopit. Ale my skautíci se ničeho neděsíme. Sešli jsme se, ačkoliv ne v tak závratném počtu, i tak.

Jako každý pětiboj, soupeřily proti sobě družiny v disciplínách: umět postavit stan, morseovku, uzly, azimut a rozdělat oheň. Boj to byl lítý a bylo vidět, že každý článek každé družiny se opravdu snaží vybojovat si pro svůj tým vítězství.

Až do poslední chvíle byly výsledky vyrovnané, a tedy bylo na poslední disciplíně, která družina vybojuje pohár u starších a která družina u mladších.  Tento rok byl ale výjimečný tím, že se pětiboje nezúčastnila družina rysů. A to znamená, že bylo už od začátku rozhodnuto, že letos první rok nevyhrají pětiboj rysi.

Nu a nakonec se ukázalo, že u starších skautů je letos ta nejlepší družina jeleni, a u mladších to jsou lišky.

V Ý S L E D K Y   P Ě T I B O J E

Starší