Jdi na obsah Jdi na menu

Jarní pětiboj 2013

28. 3. 2013

Jarní tábornický pětiboj 2013

Jako každý rok, sešla se parta skautů z ivanovického 6. oddílu na jednu z nejvýznamnějších akcí. Na jarní tábornický pětiboj. Dlužno říci, že tentokráte se jarní pětiboj nesl spíše v zimním duchu. Venku před klubovnou byla plocha ještě z velké části zasněžená, uvnitř klubovny byla zima, a tedy ji bylo docela obtížné vytopit. Ale my skautíci se ničeho neděsíme. Sešli jsme se, ačkoliv ne v tak závratném počtu, i tak.

                Jako každý pětiboj, soupeřily proti sobě družiny v disciplínách: umět postavit stan, morseovku, uzly, azimut a rozdělat oheň. Boj to byl lítý a bylo vidět, že každý článek každé družiny se opravdu snaží vybojovat si pro svůj tým vítězství.

Až do poslední chvíle byly výsledky vyrovnané, a tedy bylo na poslední disciplíně, která družina vybojuje pohár u starších a která družina u mladších.  Tento rok byl ale výjimečný tím, že se pětiboje nezúčastnila družina rysů. A to znamená, že bylo už od začátku rozhodnuto, že letos první rok nevyhrají pětiboj rysi.

Nu a nakonec se ukázalo, že u starších skautů je letos ta nejlepší družina jeleni, a u mladších to jsou lišky.

                                          V Ý S L E D K Y   P Ě T I B O J E

 

Starší
Disciplína
Vítězná družina
Stavba stanu
orli i jeleni zaráz
Morzeovka
jeleni
Uzlování
jeleni
Azimut
jeleni
Oheň
orli i jeleni zaráz
Mladší
Disciplína
Vítězná družina
Stavba stanu
lišky
Morzeovka
lišky
Uzlování
lišky
Azimut
vydry
Oheň
vydry


                                                                            

Celkem
Starší
Družina
Body
Pořadí
Jeleni
10
1
Orli
6
2
Mladší
Družina
Body
Pořadí
Lišky
8
1
Vydry
7
2

 

Pavel Vaculík II. – Doktor

 

Náhledy fotografií ze složky Jarní pětiboj 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář