Jdi na obsah Jdi na menu

Křížem krážem 2014

5. 10. 2014

To jsme si tak jednou vyjeli vlakem :-) Vydali jsme se na akci zvanou Křížem Krážem, jezdili jsme vlakem od 0:00 27.9. v sobotu do 24:00 téhož dne. Našim úkolem bylo najet co nejvíce kilometrů a přitom plnit úkoly. Na začátku jsme se rozdělili do dvou skupin: holky Jeleni 1 s vedoucí skupiny Julkou a kluci Jeleni 2 s vedoucím skupiny Davem. 

Já jsem byl členem skupiny Jeleni 2.Naše cesta měla začít v Brně, kde nás čekalo hned první překvapení. Měli jsme jet vlakem v 1:03 a na tabuli vlaků bylo napsáno "zpoždění vlaku: 25 minut". S tím, že budeme dalších 25 minut mrznout jsme se smířili, ale to ještě nebyl konec. Po chvíli na tabuli naskočilo "zpoždění vlaku: 50 minut", což byl pro nás nepříjemný začatek. Poté co vlak přijel jsme do něj nasedli. Byl úplně obsazený. Celou čtyř a půl hodinovou cestu jsme seděli v uličce na zemi a snažili jsme se aspoň něco naspat. V Ústí nad Labem, kam jsme dojeli asi v 6:30, jsme se rozhodovali kam dál. Jeleni 1 si jeli pro bonusovou stanici, na které když se vyfotili, tak dostali 100 bodů, zatímco Jeleni 2 si počkali na vlak do Chebu. V Chebu jsme se opět potkali s druhou skupinou. Odtud jsme měli rozdílné cesty. My jsme se vydali do Plzně, odkud jsme pokračovali až do Brna. V Brně jsme se rozhodli, že se už vrátíme zpět. V Ivanovicích jsme skončili v 20:15. Naše skupina Jeleni 2 byla nakonec diskvalifikována, protože jsme nesplnili 1 povinný úkol. Ale nám to vůbec nevadilo, protože jsme najeli vlakem za tento den přes 1000 km a náramě jsme se u toho pobavili. Tuto akci prohlašuji za úspěšnou!
                                              
                                                                                            Tomáš "Špendlík" Novák z Jelenů 2  
 
 
Křížem krážem je celorepubliková skautská cestovatelská akce. Jde o závod až pětičlených týmů, nejen skautských. Během 24 hodin se každý snaží ujet vlakem co nejvíc kilometrů a cestou navštívit alespoň jedno turisticky zajímavé místo. Závod je ještě okořeněn spoustou dalších možných dobrovolných úkolů, za jejichž splnění dostávají jednotlivé týmy bonusové body navíc. Ty se nakonec připočtou k ujetým kilometrům. Letos se konal už 7. ročník závodu a počet přihlášených týmu byl 105.
Náš oddíl se účastnil poprvé. Můj tým tvořily Terka Jedličková, Míša Čejková, Simča Čejková a Janča Nováková. Jak už napsal Tom, společně jsme vyrazili prvním možným rychlíkem z Brna do Ústí n.L. a pokračovali přes bonusovou stanici Trmice do Chebu. Pak už se naše cesty oddělily. Náš tým Jeleni 1 jel do Františkových Lázní, což byla další bonusová stanice. Zde jsme si s holkama prošly město, navštívily místní muzeum, fotily se společně s týmy Upaluj a Bratři v triku a taky jsme natočily videoklip :-) Pak jsme nasedly na Pendilono a užily si krásně tichou a klidnou jízdu tímto konfortním vlakem až do Ostravy. Pak se pokračovalo do Břeclavi a odtud do Brna. To pro nás byla asi nejzábavnější část cesty, protože vlak měl sedadla, která šlo upravit do lůžkové podoby a tak jsme toho patřičně využily :-) Z Brna jsme pak osobáčkem dojely až do Vyškova, naší cílové stanice. Bylo to ve 23,35 hod a měly jsme za sebou neuvěřitelných 1285 kilometrů.
Naše celodenní úsilí nevyšlo nadarmo. Na konečné 29.místo jsme patřičně hrdé :-)
Akce nás nadchla především svou myšlenkou a nevšedním zážitkem. Rozhodně se chceme akce zúčastnit i příští rok! 
 
                                                          Julka Nováková, vedoucí 6. oddílu Ivanovice na Hané
 
Více o akci na 
http://krizemkrazem.4fan.cz/