Jdi na obsah Jdi na menu

Návštěva dispečinku záchranné služby v Brně

Všichni jsme se sešli na vlakovém nádraží v Ivanovicích na Hané a odcestovali do Brna. Netrvalo moc dlouho a už jsme byli na místě. Všichni jsme byli přímo nadšení. Na stanici nás přivítala velice milá paní a ta nám vysvětlila základy kardiopulmonální resuscitace (KPR). Prohlédli jsme si záchranné vozy a také jsme si zkoušeli resuscitovat. Připravili si na nás i figurantku se zlomeninou ruky a my ji museli ošetřit. Nás všechny to moc pobavilo, ale i poučilo. Navštívili jsme i stanici, kde se přijímají hovory na tísňovou linku. Když jsme si pak prohlíželi vozy, tak jsme viděli i výjezd opravdové posádky. Myslím, že se nám tato zkušenost bude hodit, a to nejen v nadcházejících soutěžích, na které se chystáme (např. jako Svojsíkův závod, nebo Slunovrat) ale i v životě. Přece, to se může stát každému a důležité je být připraven!

Jana Nováková, Družina Laně

6. oddíl Ivanovice na Hané