Podzimní Třináctka

28. 10. 2013

„Tak, a máme to v kapse!“ Takhle nějak končila věhlasná akce ivanovické Šestky, podzimní Třináctka.

Děti se sešly spolu s Vlastíkem a Julkou na Simbovce a byly plny očekávání. Jak to dopadne? Kdo to vyhraje? Kdo bude nejlepší? Podobných otázek se v hlavičkách dětí rojila spousta. Když se však akce slavnostně zahájila, šly pochybnosti stranou – teď se jde bojovat!

Třináctka, to je celkem třináct disciplín. Třináct těžkých úkolů, v nichž proti sobě stojí všechny družiny Šestky. Na spravedlivé a férové plnění dohlíží školení drábové. Občerstvení zařizují mistři svého řemesla – kuchařští odborníci. Všichni tito by ale neměli co dělat, kdyby se na Třináctku nedostavili ti nejdůležitější, a sice soutěžící.

1)        Překážkový běh – děti běžely terénem kolem klubovny. Boj to byl lítý a nemilosrdný.

2)        Rozdělání ohně – rozdělat oheň tak, aby přepálil provázek uvázaný 50 cm nad ohništěm není žádná sranda. Ale přesto u toho sranda byla!

3)        Spinlader – Zkuste si někdo hodit dvě kuličky svázané provázkem na vodorovnou tyč tak, aby se tam ty kuličky chytly.

4)        Jezdci

5)        Dračí let – Sestrojte si, milé děti, draka z papíru… No?

6)        Svázaná chůze – Jako družina musí děti fungovat i tehdy, když si svážou nohy k sobě navzájem.

7)        Bum prásk! – se zavázanýma očima a klackem v ruce se musely děti trefit do balónků rozmístěných po prostoru.

8)       Ostrostřelec – puška na airsoft má občas nepřesnou mušku. Přesto se spousta z nás do terče trefila.

9)       Fotbálek – trochu klidová disciplína, skoro stolní hra.

Boj to byl opravdu lítý a nemilosrdný ke každému. Proto se v noci ze soboty na neděli všichni trochu odreagovali. Starší si totiž připravili stezku odvahy. Ten večer se to v zahrádkářské kolonii hemžilo strašidly všeho druhu. Upíry, umrlci, zombiemi a jinými potvorami, se kterými se setkat tváří v tvář dovedou jedině ivanovičtí skauti. Když stezkou prošli všichni (vůdce oddílu nevyjímaje) odporoučeli se do říše snů. Myslím, že se všem o těch strašidlech ještě zdálo.

Ráno na nás čekaly poslední čtyři disciplíny.

10)     Zatloukání hřebíků – Spíše pro chlapce. Děvčata se ale taky dost pobavila.

11)     Sestřel kamaráda – Nejméně se, myslím, bavili ti, kteří stáli uprostřed. Ostatní po nich totiž jen házeli tenisáky.

12)     Dupni na balónek – hlídat balónek svůj (upevněný na noze) a přitom dupnout na balónek cizí… Nic snadného.

13)     Heldej! – 13 věcí, které musí děti do hodiny nalézt v Ivanovicích a přinést na klubovnu. Tato disciplína nakonec rozhodla.

„Nástup!“ Zvolala Julka. Všichni se seběhli na plácek u klubovny, kde se pokaždé dělá nástup, a přišla dlouho očekávaná chvíle. Vyhodnocení.

Nakonec byl výsledek pro družinu lišek více než uspokojivý, pro družinu vyder méně a družina veverek jistojistě přála první dvě místa svým kamarádům a nebyla zklamaná z místa třetího. Vždyť přece není důležité vyhrát. Ale zúčastnit se. A musím říct, že veverky, třebaže byly třetí, zúčastnily se s obrovským nasazením, za což jim patří taky pochvala!

Náhledy fotografií ze složky Podzimní 13ka 2013