Jdi na obsah Jdi na menu

Střediskové jamboree 13.-14.4.2012

28. 4. 2012

 

Dne 13.4.2012 jsme se vypravili do Ruprechtova na střediskové jamboree. Julka a Vlastík nás ( starší ) odvezli až na Malinou . Jelo nás osm ( Terka, Kika, Venďa,  Peťa, Petra, Bára, Ondra a Tom) . Po příjezdu nám přidělili chatku, abychom se mohli ubytovat. Poté jsme měli první malý nástup, kde jsme se dozvěděli organizační věci. Nástup skončil a my jsme si sundali boty i ponožky a oči si zavázali šátky. Měli jsme se seznámit s půdou, šli jsme lesem, loukou, bahnem i po betonu. I když jsme byli hrozně promrzlí, těšili jsme se na další úkoly. Tentokrát jsme přenášeli vodu v Africe z oblastí oáz do oblastí sucha. Čekala nás spousta nástrah, ale naštěstí jsme to všichni zvládli. Hned po nošení vody jsme dostali nelehký úkol. Tentokrát jsme zachraňovali les před vykácením . Firma co les kácela, nechtěla nechat své těžby. Nakonec se nám povedlo, že opustila les a my se mohli zase radovat z vítězství. Večer většina z nás lehala do postele značně unavená, jenom Terka, Tom a Venďa zůstali v hlavní budově a radili se, na co se bude zítra hrát . Vrtalo nám hlavou, co tam tak dlouho dělají. Najednou jsme uslyšeli křik. Někdo křičel , ať opustíme chatky. Až venku nám došlo, že jde o stezku odvahy. Myslím, že se všichni troch báli a moc se jim nechtělo, protože byli unaveni.  Nakonec jsme se shodli, že stezka byla super! Ondra dokonce pomáhal strašit. Potom už jsme opravdu šli spát. Druhý den ráno přijeli naši mladší kamarádi, taky jich bylo osm: Janička, Janička, Jarda, Zuzka, Eva, Kamča, Hanka a Amča. Na slavnostním nástupu se představily všechny oddíly v plné kráse. Potom starší skauti zahráli scénku o dějinách českého skautingu. Další hry byly na poli. Ze soukromého letadla nám pilot házel barevné stužky, kam jsme se měli všichni podepsat a napsat své předsevzetí do dalších 100 let skautingu. Všem se nám to moc líbilo. V poledne jsme s vyhládlým žaludkem zasedli k obědu. Odpoledne jsme hráli hry. Nakonec jsme po sobě vše uklidili a pomalu jsme se autobusy vraceli domů. Všichni jsme se vrátili pořádku, plní pěkných zážitků, které bychom si všichni znovu rádi zopakovali.
Zapsala Terka Jedličková (Rádyjo)
 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář