Jdi na obsah Jdi na menu

Švábenice '13

30. 10. 2013

    Jeleni! To je skupina těch nejodvážnějších v našem oddíle. Vydali se totiž vstříc nebezpečným zážitkům ve švábenickém lese. Hned v sobotu, 26. 10. Se všichni Jeleni, spolu s Doktorem a Julčou, sešli na ivanovickém autobusovém nádraží, odkud vyjeli do Vyškova a pak přímou čarou do vzdáleného světa „Švábenic.“ Ze zastávky ale, nemyslete si, šli ještě notný kus cesty pěšky. S krosnami na zádech a úsměvem v tvářičkách šli a zpívali si při tom.

     Když se prodrali hustým a tmavým lesem, navíc si připočtěte, že bylo všude mokro a vlhko, došli k cíli – ke staré junácké chatě ukryté hluboko v lese. Když si vyložili batožiny do nóbl noclehárny, věnovali se pilně programu. Hráli hry a tolik se u toho nasmáli.

     Večer se dostalo na jednu z nejposvátnějších (ne-li vůbec nejposvátnější) chvíli v životě skauta. Dvě dívčiny si složily svůj skautský slib a zavázaly se tak k slušnému, přesto veselému životu skauta. Po tomto aktu se šlo spát.

     Když ráno kohout zakokrhal, nikdo z nich ho neslyšel, protože nejbližší kohout byl na míle daleko. Všichni si přetočili čas na hodinkách, mobilech a kdovíkde ještě a po pár hrách se všichni vydali ostrým pochodem domů – do Ivanovic. Byla to, myslím, ukázková skautská víkendovka. Více takových!

 Pavel Vaculík II. – Doktor