Jdi na obsah Jdi na menu

Tábor Otaslavice 2017

1. 9. 2017

Ke konci července se starší skauti, mladší světlušky a vlčata vydali společně se svými rodiči do Otaslavic, aby společnými silami položili základy novému tábořišti. I v malém počtu jsme si s tím hravě poradili a tábořiště během chvíle dotáhli k dokonalosti. Ještě tentýž den jsme se rozdělili na 2 družiny, Scoia'tael a Řád planoucí růže. Po rozdělení jsme každý z nás pomocí celotáborových her začali poznávat naše rytířské schopnosti a dovednosti. Za výhru v celotáborové hře nebo za pomoc vedoucím, dostávaly děti táborovou měnu - orény, s kterými pak mohli obchodovat, vylepšovat si schopnosti nebo je využít k výpomoci s určitým úkolem. Děti s vypětím všech sil bojovaly o každý orén. Nenechte se mýlit, že v táboře vládla pouze bojová a soutěživá nálada. Vedle náročných úkolů jsme měli spoustu času na oddych od městského shonu a řádný prázdninový odpočinek. Po táborové službě, kdy mladší děti s výpomocí těch starších zajišťovali umývání nádobí, či uklízení hangáru, se všichni odplížili na své oblíbené místo a jen tak polehávali v paprscích slunečního svitu nebo v bezpečí svého stanu. Povím vám, to byla paráda. Našli se i tací, kteří odpočinek vyměnili za prozkoumávání nového okolí. Není se čemu divit, v okolí bylo skutečně hezky. I přes změnu prostředí si všichni nové tábořiště oblíbili, potkali nové kamarády a posbírali spoustu nových zážitků. Doufáme, že další tábor bude alespoň tak skvělý, jako ten letošní.

 

Za 6. oddíl

Tereza Novotná,
sestra Vrabec