Jdi na obsah Jdi na menu

Tábor Studnice 2016 - Stroj času

19. 9. 2016

Tábor „Stroj času“

 

Sotva začaly prázdniny, starší skauti si zabalili věci a vyrazili postavit tábor. Všichni se moc snažili a celé tři dny tvrdě pracovali, aby si i vlčata a světlušky tábor, ve kterém tak docela neplatila pravidla času, užili naplno.

Když jsme se všichni sešli na místě, mohli jsme konečně zahájit naši celotáborovou hru - pomocí stroje času jsme začali prozkoumávat jak českou, tak i světovou historii. Starší Jeleni a Laňky podávali zprávy do televizní show televize TVScout a dostávali za to plat - Skroupy. Byla to těžká práce. Skroupy kolikrát z kapes mizely rychleji, než přicházely. A tím větší legrace to potom byla!

dscf2119.jpg

Samozřejmě jsme nehráli jenom hry. Po těžké práci, jako například chystání slibového ohně, občas nastaly chvíle, kdy celý tábor utichl. Všichni leželi na sluníčku, četli, někdo přišíval knoflíky na kroj a další se věnovali té nejoblíbenější táborové činnosti: Stavění hrází. A to byla přesně ta doba, které se říká polední klid. V klidu byli všichni a vedoucí si to vždy nesmírně užívali.

A přes celý tábor jsme si i s tolika zážitky odpočinuli. Bylo těžké udělat všechnu práci, ale když nás baví, každý si ji užije podle svého!

 

Za 6. oddíl,

 Simona Čejková, 
 sestra Smíšek